Laptop się nie włącza
Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy chcemy wykonać ważny przelew z naszego laptopa. Siadamy wygodnie na fotelu bierzemy laptopa na kolana, wciskamy przycisk power i zupełnie nic się nie dzieje. Próbujemy wciskać kolejny raz i kolejny, lecz nadal nic- laptop nie chce się włączyć. Taka sytuacja zdarza się dość często, jednak nie musi to oznaczać uszkodzenia urządzenia. Zanim postanowisz oddać sprzęt do serwisu komputerowego w Lublinie warto sprawdzić kilka rzeczy.
Sprawdź czy bateria jest na swoim miejscu oraz czy się nie poluzowała. Jeżeli pracujesz wyłącznie na baterii możliwe jest, że w trakcie przenoszenia laptopa bateria wysunęła się ze swojego miejsca.
Jeśli laptop nadal nie reaguje podłącz zasilacz do prądu oraz urządzenia. Sprawdź czy kabel zasilania jest solidnie włożony do zasilacza. Zdarza się, że klienci już wcześniej uszkodzili kabel, bądź gniazdo zasilania w laptopie i zapomnieli o tym fakcie. Podłączają urządzenie na pamięć nie sprawdzając czy zasilacz ładuje. Później laptop nie reaguje ponieważ bateria rozładowała się do zera.
Podłącz zasilacz do laptopa bez baterii- bywa tak, że przyczyną nie włączania się laptopa są uszkodzone ogniwa baterii, które powodują przepięcie.
Jeśli laptop nie reaguje po wykonaniu wyżej wymienionych czynności (brak odgłosów wentylatora, brak sygnalizacji diod LED, brak dźwięku) to niestety domowe pole manewru mocno się zawęża. W tym momencie pozostaje jedynie zadzwonić do Mobilnego serwisu w Lublinie. Serwisant postara się zdiagnozować usterkę na miejscu. Jeżeli naprawa nie będzie skomplikowana naprawimy sprzęt bez konieczności zabierania go do serwisu.
W przypadku gdy po podłączeniu zasilania laptop reaguje w postaci „pikania”, sygnalizacji diod LED bądź pracy wiatraka jednak ekran nadal pozostaje czarny problem może leżeć po stronie uszkodzonej taśmy lub matrycy. Jednak nie tylko ekran może być problemem. Może to być kwestia np. uszkodzonej pamięci RAM. Czynników jest bardzo wiele, dlatego w domowych warunkach bez sprzętu oraz wiedzy ciężko będzie stwierdzić gdzie leży problem.
Wszystkie powyższe czynności zalecam wykonywać na oryginalnym zasilaczu, ponieważ tylko oryginał gwarantuje stabilne napięcie. Większość operacji przy niewłączającym się laptopie polega na wyeliminowaniu potencjalnych uszkodzeń krok po kroku zaczynając od zasilacza poprzez okablowanie, baterię, gniazdo zasilania do układu zasilającego.
Właśnie mam taki problem, po aktualizacji, mój laptop nie chce się włączyć. Jestem z Lublina możecie odpisać na mojego maila?